wtorek, 17 grudnia 2013

Nowości na półce

Już teraz zapraszam wszystkich do wypożyczania nowych, pachnących i ładnie wydanych książek.

WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT NA ŚWIĘTA

Biblioteka szkolna zaprasza :)

A oto wybrane tytuły.


"Czekolada z chili" i "Kawa z kardamonem" 
 Joanny Jagiełło to książki poruszające problemy młodzieży.  

Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma też ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chilli.
Kroniki Archeo. Zagadka Diamentowej Doliny - Stelmaszyk Agnieszka
"Zagadka diamentowej doliny"  Agnieszki Stelmaszczyk, o którą często pytaliście jest już na półce.  

Kiedy ciotka Barbara zaprasza Anię i Bartka na ferie zimowe na Tasmanię, wydaje się, że nic lepszego nie mogło się zdarzyć. Tym bardziej, że ciotka zaplanowała wyjątkową atrakcję dla siostrzeńców: poszukiwanie złota! Rodzinna wycieczka szybko jednak zmienia się w śledztwo, które prowadzi Ostrowskich do tragedii sprzed setek lat. Jednak nie wszyscy chcą, aby prawda wyszła na jaw… Ktoś psuje samolot, którym lecą Ania i Bartek, i nawet Griffinowi nie udaje się uniknąć rozbicia w środku niezbadanych lasów! Jak wiadomość o katastrofie przyjmą Mary Jane, Jim i Martin? Wydaje się, że w cieniu takiej tragedii sprawa Williama Dickinsa musi poczekać. Tylko czy duchy z przeszłości dadzą tak łatwo za wygraną? I czy Gardnerowie pozwolą, aby bezwzględni łowcy skarbów uniknęli kary?

Zagadka Diamentowej Doliny to już piąty tom bestsellerowej serii Kroniki Archeo!

Mordercze pustkowia i dzika dżungla, zagadki i pościgi. Oraz pytanie, które wisi w gorącym australijskim powietrzu: Czy na widok diamentów wielkości pięści każdy traci głowę? Sprawdźcie sami!

A teraz coś dla młodszych czytelników "Po rozum do głowy"  Wojciecha Witkowskiego to zabawna książka o dwóch kozach Ani Me Ani Be, które nie chciały chodzić do szkoły. Jednak szybko przekonały się, że wagary to zły pomysł.
"Dziewczyna z szóstego księżyca" Moony Witcher to lektura obowiązkowa dla klasy 5. Jednak bardzo chętnie sięgają dzieci do tej książki poza kanonem lektur i przymusu. Książka ma w sobie elementy fantastyczne, detektywistyczne, bohaterką jest mała dziewczynka, na której spoczywa obowiązek wypełnienia misji. Jakiej? To wszystko w książce.

"Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego to prawdziwa historia przygarniętego niedźwiedzia brunatnego przez żołnierzy, i który pomagał walczyć na froncie. Historia przejmująca, nieprawdopodobna lecz prawdziwa. Bo które zwierze nosiłoby kule armatnie na polu walki? Bardzo gorąco polecam te książkę.

Teraz coś dla rodziców. "Trudne tematy dla mamy i taty", które polecałam w zakładce dla rodziców są już dostępne w naszej bibliotece. Polecam ten poradnik wszystkim dorosłym.         

Seria trzech książek "Powiedz komuś", "Słup soli", "Śmierdzący ser" Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego to książki poruszające tematy dręczycieli szkolnych, wyśmiewania, złych zachowań wobec dzieci. Polecam każdemu w każdym wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz