niedziela, 17 stycznia 2016

"Yellow bahama w prążki" Ewy Nowak

To książka obowiązkowa każdego nastolatka. "Yellow bahama w prążki"...co to w ogóle za tytuł?
Nijak go nie można zapamiętać. A jednak ma coś w sobie magicznego i może trochę tajemniczego.

Opowiada o życiu dziewczyny, której marzeniem jest, aby sławna pisarka opisała jej życie. Pisze więc do pewnej autorki maile, w których opisuje zdarzenia w szkole i w domu. Nieźle się uśmiałam, gdy opowiadała o chłopcu o nazwisku Boski. Pewnego dnia wychowawczyni weszła do klasy podczas religii i szepnęła katechetce, że przyszła matka Boska :):):):):):):) Katechetka o mało nie dostała zawału:):):) Kolejnym razem mama Tosi przygarnęła jaszczurkę do domu. Każdy zaglądał do niej, mył, dawał najlepsze jedzenie...co Tosia skomentowała mniej więcej tymi słowami - "Czy gdy ja byłam mała to leżały stosy książek o chowaniu noworodka, bo teraz leżą ale o chowaniu jaszczurek. Czy może rodzice rodzice robią uchy i achy, gdy ja się kąpię? Oczywiście, że nie. Natomiast, gdy kapią jaszczurkę wszyscy się nią zachwycają..." I tak dalej i tak dalej...
Takich przykładów jest całe mnóstwo.

No i mój ulubiony fragment mówiący o tym, jak trudna jest praca bibliotekarza - mama Tosi pracuje w bibliotece - ile się trzeba natrudzić, a dzieci i tak tego nie doceniają :):):):)

A teraz wyjaśnienie tytułu. Otóż ciotka Tosi dostała szansę w telewizji na swój debiutancki program. Miała wymyślić nazwę tego programu, który dotyczył życia młodych ludzi. Ponieważ była trochę zakręcona poprosiła o pomoc Tosię. Błyskotliwa Tosia miała już dość ciągłego nękania przez ciotkę i rzuciła jej do słuchawki ten właśnie zbitek nic nie znaczących słów. Realizator programu był tą nazwą zachwycony...i tak już zostało.
I kto powiedział, że zwyczajne życie zwyczajnej nastolatki jest nudne? Tutaj tak nie jest. A nawet myślę, że u nas w domach jest całkiem podobnie tylko trzeba uważnie obserwować życie.:)

Naprawdę polecam KAŻDEMU!!!!!!!!

Czy polecam tą książkę? TAK       Czy mam ją w bibliotece? Na pewno kupię
Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? TAK TAK

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach. Wiem, że uczniowie, którzy czytali tę książkę bardzo im się podobała. Napiszcie proszę kilka słów dla innych :):)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz