Dla BIBLIOTEKARZY


DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY! 
Czasem nie łatwo znaleźć nam informacji na zagadnienia związane z biblioteką i czytelnictwem. Czasem przydałoby się zmienić coś w scenariuszu naszych lekcji bibliotecznych lub wprowadzić coś nowego i szukamy...szukamy...szukamy... najczęściej udaje nam się znaleźć. Jest mnóstwo scenariuszy i podpowiedzi na różne tematy. Miejsca te odwiedzamy zazwyczaj raz i o nich zapominamy. Ale są strony, na które warto zajrzeć częściej, i które powinniśmy mieć zapisane w swoich zakładkach. Starałam się wybrać i zgromadzić tutaj te najbardziej wartościowe. Oczywiście zbiór ten nie wyczerpuje wszystkiego, więc jeśli znacie ciekawe stronki, to proszę piszcie do mnie i podzielcie się z innymi swoimi bibliotecznymi odkryciami.


Dość ciekawe narzędzia do prowadzenia własnych spotkań z najmłodszymi w bibliotece. Znajdują się tu gotowe scenariusze, naklejki oraz filmy instruktażowe.
 Na tej stronie znajdziecie wszystkie informacje na bieżąco, wszystkie newsy o aktualnych imprezach, świętach związanych z książką. Ale nie tylko.

Znalezione obrazy dla zapytania gropius biblioteki    Tu można kupić wszystko do biblioteki: druki, szafki, przegródki...ale również można zaczerpnąć ciekawe pomysły i zapoznać się z trendami w bibliotekach. Strona ma też ciekawe filmy promujące bibliotekę.

 Tej strony chyba nie muszę opisywać...

     Tu jest wszystko, a nawet więcej co bibliotekarz powinien wiedzieć.

   Najbardziej wartościowe książki nagradzane przez Dziecięcą Sekcję IBBY oraz o całej akcji związanej z czytaniem.

Zaczytani.org Zaczytani.org organizują zbiórki książek dla bibliotek, które mogą powstać w hospicjach, szpitalach, domach dziecka na terenie całego kraju. Można się przyłączyć.:)

   Stronka, która zachęca do czytania całej rodziny poprzez uczestnictwo w klubie.


Znalezione obrazy dla zapytania wielka liga czytelników  To konkurs trwający między październikiem a marcem i w którym warto wziąć udział. Jest to konkurs czytelniczy ogólnopolski na wszystkich szczeblach edukacji.

   http://www.wachamksiazki.pl/strona/351  Może ktoś zna ten portal. Jest tu dużo zgromadzonej grafiki, śmiesznych zdjęć i cytatów o książkach i czytaniu. Gotowy materiał na gazetkę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz