Dla BIBLIOTEKARZY


DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY! 
Czasem nie łatwo znaleźć nam informacji na zagadnienia związane z biblioteką i czytelnictwem. Czasem przydałoby się zmienić coś w scenariuszu naszych lekcji bibliotecznych lub wprowadzić coś nowego i szukamy...szukamy...szukamy... najczęściej udaje nam się znaleźć. Jest mnóstwo scenariuszy i podpowiedzi na różne tematy. Miejsca te odwiedzamy zazwyczaj raz i o nich zapominamy. Ale są strony, na które warto zajrzeć częściej, i które powinniśmy mieć zapisane w swoich zakładkach. Starałam się wybrać i zgromadzić tutaj te najbardziej wartościowe. Oczywiście zbiór ten nie wyczerpuje wszystkiego, więc jeśli znacie ciekawe stronki, to proszę piszcie do mnie i podzielcie się z innymi swoimi bibliotecznymi odkryciami.
Dość ciekawe narzędzia do prowadzenia własnych spotkań z najmłodszymi w bibliotece. Znajdują się tu gotowe scenariusze, naklejki oraz filmy instruktażowe.
 Na tej stronie znajdziecie wszystkie informacje na bieżąco, wszystkie newsy o aktualnych imprezach, świętach związanych z książką. Ale nie tylko.

GROPIUS Tu można kupić wszystko do biblioteki: druki, szafki, przegródki...ale również można zaczerpnąć ciekawe pomysły i zapoznać się z trendami w bibliotekach. Strona ma też ciekawe filmy promujące bibliotekę.

 Tej strony chyba nie muszę opisywać...

     Tu jest wszystko, a nawet więcej co bibliotekarz powinien wiedzieć.

   http://zaczytani.org/ organizują zbiórki książek dla bibliotek, które mogą powstać w hospicjach, szpitalach, domach dziecka na terenie całego kraju. Można się przyłączyć.:)

   Stronka, która zachęca do czytania całej rodziny poprzez uczestnictwo w klubie.


wielka liga czytelników  To konkurs trwający między październikiem a marcem i w którym warto wziąć udział. Jest to konkurs czytelniczy ogólnopolski na wszystkich szczeblach edukacji.


   http://www.wachamksiazki.pl/strona/351  Może ktoś zna ten portal. Jest tu dużo zgromadzonej grafiki, śmiesznych zdjęć i cytatów o książkach i czytaniu. Gotowy materiał na gazetkę.

http://www.sbp.pl/ Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

http://www.ebib.pl/?page_id=6226   Materiały dla bibliotekarzy

http://koed.org.pl/wp-content/uploads/2016/11/prawo-autorskie-w-edukacji-jak-unikac-naruszen-wersja-2016-1.pdf           Prawo autorskie w edukacji

http://wbp.poznan.ekursy.eu/course/view.php?id=27   Gra edukacyjna Odkrywcy Internetu

http://wbp.poznan.ekursy.eu/course/view.php?id=30     Bibliostory - edukacyjne historie komiksowe

http://poradnikbibliotekarza.pl/new/index.php/dodatki-poradnika-bibliotekarza   Poradnik Bibliotekarza - film, regionalizm, animacja, teatr .......w bibliotece

http://lubimyczytac.pl/   Recenzje książek

http://www.ibby.pl/?paged=2   IBBy - polska sekcja recenzje, konkursy, patronaty...., aktualności ze świata książki. Najbardziej wartościowe książki nagradzane przez Dziecięcą Sekcję IBBY oraz o całej akcji związanej z czytaniem.

http://www.ryms.pl/   RYMS - recenzje, wydarzenia, artykuły kwartalnika o książkach dla dzieci 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz