czwartek, 24 marca 2011

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci w bibliotece szkolnej

image2 kwietnia każdego roku, w rocznicę urodzin Hansa Chrystiana Andersena obchodzony jest jako Dzień Książki Dziecięcej. Ustanowiony został w 1963 roku na Kongresie IBBY (International Board on Books for Young People) w Zurychu. Jego główną rolą jest inspirowanie i rozbudzanie pasji czytania wśród dzieci, a dorosłym zwraca uwagę na problemy czytelnictwa literatury dla młodego odbiorcy.

Każdego roku sekcja IBBY w innym kraju jest gospodarzem Dnia. Decyduje o wyborze hasła i opowiadania z przesłaniem dla dzieci z całego świata, którego autorem jest znany pisarz dla dzieci z tego kraju, a równie znany ilustrator książek dziecięcych przygotowuje plakat. W tym roku gospodarzem jest Egipt.
W bibliotece szkolnej 1 kwietnia również przygotowaliśmy atrakcje. Można było obejrzeć wystawę książek pt." Książki dla dzieci - bawią, uczą, śmieszą"; można było również wziąść udział w przedstawieniu pt. :Wilk i siedmioro koźląt" przygotowanym przez uczniów z Klubu Biblioteki. Można było również posłuchać bajek czytanych przez p. Mrowiec oraz p. M. Polok - babcię i mamę uczniów klas 1-pierwszych, za co bardzo dziękujemy. ZAPRASZAMY :) :) do galerii zdjęć. Największą popularnością cieszyła się książka o potworach

Książki dla dzieci są kolorowe, bawią, uczą i śmieszą. Są w postaci puzli, z okienkami-niespodziankami, są śmieszne, niekiedy straszne, w książkach 3D może cos wyskoczyć...Książki można było  posłuchać, obejrzeć w różnych formatach, a nawet ułożyć.Chwila przed przedstawieniem pt. "Wilk i siedmioro koźląt"

Odgadujemy zagadki

Koźlątka szukają wilka...

Słuchamy "Mikołajka na wakacjach"


Słuchamy opowiadań o pozytywnych emocjachByło bajkowo, kolorowo i wesoło.
DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz