środa, 8 maja 2013

Tydzień Bbibliotek maj 2013-obchody

TRZECI DZIEŃ
Maraton filmowy w bibliotece - obejrzeliśmy aż 3 filmy. Zapraszam na stronę z darmowymi bajkami i filmami  www.bajkionline.com


Nasza biblioteka dzisiaj zamieniła się w mini salę kinową. Obejrzeliśmy bajki z morałem "Meride waleczną", "Jak wytresowac smoka" i "Seafood". Kiedyś to powtórzymy, bo seans się podobał wszystkim. :)W dalszym ciągu czekam na prace konkursowe (do jutra).

DRUGI DZIEŃ
Wiecie ile jest fajnych stron dla dzieci? O tym mogli przekonac się uczniowie klas młodszych. Poznali stronę www.qulturka.pl, www.przecinekikropka.pl. - strony z filmami, bajkami, grami. Rodzice znajdą tu wiele porad, a dzieci mogą napisac tekst hieroglifami.

Historia pisma, materiały i narzędzia pisarskie...o tym na stronie przecinekikropka.pl.
 

Zapraszam do zakładki BANK PRZYDATNYCH STRON DLA DZIECI
Zapraszam na kiermasz zdrowej żywności.
Do wtorku 14 maja czekam na prace konkursowe.

PIERWSZY DZIEŃ

 Drogi Uczniu! 

Serdecznie zapraszamy Cię na kiermasz zdrowej żywności, który  odbędzie się w dniach od 8.05.br do 15.05.br. Całkowity dochód zostanie przekazany na zakup nowych książek.


 W dniu dzisiejszym (8.05.br) odbyły się specjalne lekcje biblioteczne na temat różnorodnych czasopism. Dowiedzieliśmy się co to jest prenumerata, tytulatura, jak czasopismo jest zbudowane. 
Biblioteka prenumeruje nowe tytuły: "Świerszczyk" i "Kumpla", które od razu przypadły wszystkim do gustu. Kilka numerów zostało wypożyczonych.
WYSTAWY KSIĄŻEK NAJ...
najmniejszych, najstarszych, najdziwniejszych


LEKCJA o katalogach alfabetycznych
Wiemy co to jest katalog, jak wygląda karta książki.

PIKNIK LITERACKI

Dziś czytaliśmy czasopismo "Świerszczyk" i bawiliśmy się w teatr. Była piękna pogoda więc wyszliśmy na dwór.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz