poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Pasowanie na czytelnika

W piątek w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki klasy Ib. Organizowane jest co roku jako wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez.
 Pasowanie odbywa się zawsze w drugim semestrze, gdy uczniowie znają już wszystkie literki.. Ma ono na celu przybliżenie zbiorów biblioteki oraz kształtowanie nawyku korzystania z niej.
 Gościem specjalnym wydarzenia był Molik Książkowy, który bardzo bał się tego spotkania. Ale po namowie dzieci wyszedł zza książek zadał zagadki, a nawet miał dla wszystkich prezenty.
 Żeby zostać czytelnikiem dzieci musiały przejść trzy próby. Wszyscy spisali się doskonale zarówno wiedzą jak i sprawnością. Po odgadnięciu zagadek dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat zasad poszanowania książek. Dowiedziały się również, z których działów mogą korzystać. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, a następnie zostali pasowani na czytelnika ogromną księgą :):):)
Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy dostali zakładki.
Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często zaglądał do biblioteki, a na pewno do książek i znajdzie przyjemność z czytania :)
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz