poniedziałek, 20 marca 2017

"Czarownica piętro niżej " Marcin Szczygielski

Można się zdenerwować, gdy rodzice wysyłają nas na wakacje w mało ciekawe miejsce. W dodatku nikogo tam nie znamy oprócz babci, która jest dość osobliwa i ma jakieś tajemnice. Ośmioletnia Maja jest zła na mamę i tatę za to,że muszą opiekować się jej młodszą siostrą w inkubatorze i nie przepuszcza okazji, żeby nie dokuczyć babci.
Maja jest potwornie znudzona, a w dodatku chłopiec z sąsiedztwa ciągle jej dokucza i wciąż prześladuje. Ale to wszystko do czasu. ..do czasu, gdy odezwał się do niej kot babci, a ona sama za sprawą głupiego żartu Marka wpada do starej szopy przez dach i dokonuje odkrycia starego pomieszczenia.
Zaczynają dziać się dziwne rzeczy w pokoju i na strychu, gdzie poznaje ducha małego chłopca Oskara, i któremu pomaga przedostać się na tamten świat. Zostaje zamknięta w świecie zdradliwych lilii, które rosną w ogrodzie.
Te wszystkie rzeczy przeżywa wraz z Markiem, z którym po pewnym czasie udaje jej się zaprzyjaźnić. Wpada na pomysł, żeby postraszyć go wcale niegroźnym duchem Oskara. Mai udaje się dać mu nauczkę za wszystkie głupie dowcipy jakie ją spotkały.
Oboje odkrywają po pewnym czasie, że Ciabcia - bo tak Maja nazywała babcię - ma dużo wspólnego z Oskarem, z Liliami i gadającym kotem. Wcale nie dziwiła się, gdy Maja jej opowiadała swoje przygody.
A jakie miała powiązania i inne tajemnice, to już przeczytajcie sami.

"Czarownica piętro niżej " Marcina Szczygielskiego to super książka!

Czy polecam tą książkę? TAK TAK TAK      Czy mam je w bibliotece? TAK
Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? TAK

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach.  Jeśli tu byłeś/byłaś proszę napisz kilka słów dla innych :):)

2 komentarze:

  1. Dzisiaj ją wypożyczyłam i zaczęłam czytać. Bardzo fajna książka tak jak ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda. Cieszę się, że się podoba:)

    OdpowiedzUsuń