środa, 12 kwietnia 2017

Film poklatkowy na zajęciach bibliotecznych

Gdzieś kiedyś usłyszałam, że filmy poklatkowe to świetna metoda nauki, świetna zabawa i fantastyczne doświadczenie. Postanowiłam więc przeprowadzić zajęcia w bibliotece wykorzystujące tę metodę.
Film tworzony metodą poklatkową. Na czym to polega? Potrzeba dużo czasu i cierpliwości, aby film powstał. Po pierwsze trzeba mieć odpowiedni do tego SPRZĘT. Na szczęście wystarczy telefon komórkowy z aparatem lub tablet. Na urządzenie trzeba zainstalować aplikację do robienia filmów poklatkowych. Ja na swojej komórce zainstalowałam Lipse It (Android). Aplikacja ta jest w polskiej wersji językowej i łatwa w obsłudze, więc dzieci spokojnie dały sobie radę.
Krok drugi. POMYSŁ. Aby powstał film musimy mieć scenariusz oraz przygotowane do tego tło, postaci, przedmioty itp. Dlatego uczniom wcześniej powiedziałam, aby przynieśli z domu jakieś zabawki. Bardzo dobrze sprawdzają się klocki LEGO. 
Krok trzeci. TWORZENIE. Fajnie, gdy mamy kogoś, kto nam pomaga. Telefon po włączeniu aplikacji sam robi zdjęcia co jakiś czas. My w tym czasie musimy szybko zmienić scenę i przesuwać nasze postaci. Jednocześnie musimy trzymać telefon w ręce. Dlatego dobrze wykonywać film w grupie, w parze. Jedna osoba zajmuje się telefonem, a druga ustawia ludziki.
Zajęcia były bardzo fajne. Dzieci bardzo się zaangażowały. Przyniosły całe pudła klocków LEGO:):):) Powstało kilka fajnych filmów. Jednak są to filmy na próbę, więc nie opublikuję żadnego. Ale następnym razem, kto wie...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz