wtorek, 16 kwietnia 2013

Pasowanie na czytelnika kwiecień 2013

Dzisiaj klasa pierwsza gościła w bibliotece szkolnej. Dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy np. tego, że w księgarni nie pracuje księgowy a księgarz, gdzie znajdują się lektury dla klasy pierwszej, jak wygląda wypożyczanie. Uczniowie, żeby byc pasowanymi na czytelników musieli wykazac się wiedzą i sprawnością, dlatego też odgadywali zagadki czytane przez Krasnoludki.

W kąciku czekał skryty Molik Książkowy. Miał dla dzieci przygotowane zagadki. Dzieci losowały przedmiot z worka i musiały odgadnąc z jakiej bajki jest dany rekwizyt. Poradziły sobie doskonale.

                         

Krasnale pomagały w reprezentowaniu działów i rozmieszczenia książek na półkach. Zachęcały do czytania ciekawych pozycji. 
                                                              
Pierwszacy byli bardzo zainteresowani książkami, opowiadali co lubią czytac, co ciekawego możemy dowiedziec się z książek.


Po chwili dowiedzieli się tego wszystkiego od samej Pani Książki, która również czekała na swoją kolej.Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat.

W jednej wyrósł most na rzece, w drugiej dziwny sad.

W innej książce fundamenty, pod twój rosną dom.

Książka! Znajdziesz w niej co zechcesz: bór odwieczny, morza szum,

Zapach ziół na górskiej ścieżce, tysiąc marzeń, tysiąc dum.


Wybieramy książki do wypożyczenia. Najbardziej uczniowie klasy I lubią czytac książki sportowe i o zwierzętach.


Omówiliśmy również regulamin biblioteki. Pani Książka napisała list do dzieci, w którym skarżyła się, że ma poplamione kartki i jest popisana. Pierwszacy od razu wiedziały jak należy postępowac z książką: nie zaginac rogów, nie jeśc i nie pic podczas czytania, nie pisac po książce.

Teraz możemy przystąpic do pasowania na czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia pani bibliotekarka pasowała każdego ucznia grubą i ciężką książką. :)

 Na koniec każdy mógł wypożyczyc książęczkę  do domu.


 Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie z Panią Książką, Molikiem Książkowym i Krasnoludkami.


Myślę, że pasowanie podobało się, było fajnie i ciekawie.
Teraz zapraszam wszystkich pierwszaków do biblioteki szkolnej.
p. Agnieszka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz