niedziela, 21 czerwca 2015

Potarganiec, Brudas Szymek, Dwie siostry...

To jedne z niewielu książek, na widok których powiedziałam: WOW!!!!!!!!  Powiem więcej - kupiłam je i dla siebie i do biblioteki. Zachwyciły mnie prostotą, ciekawym pomysłem i przede wszystkim pięknymi ilustracjami.
Mało tego, idealnie nadają się na prezent nawet dla nieco starszych ale przede wszystkim dla maluchów, które uczą się czytać. Jest mało tekstu, który w dodatku wyeksponowany jest różną czcionką i nie przytłacza swoją ilością. Sama bym chciała dostać taki prezent :):):) Naprawdę!!!
"Księżniczka z chmur", "Dwie siostry", "Potarganiec", Szymek brudas", "Beksa" autorki Khoa Le ukazały się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk. Ja je kupiłam w bardzo dobrej cenie w Saturnie i nie wiem czy w innych sklepach też są. Spieszcie się, bo może braknąć.
O czym są te książki? O chłopcu, który nie dbał o włosy, o swoją higienę. O kolejnym chłopcu, który płakał z byle powodu. Mówią też, a raczej przesyłają pewne ludowe wierzenia o słońcu i niebie- o tym w dwóch pierwszych tytułach.
Autorka sama pisze i sama koloruje książki dla dzieci. Naprawdę polecam:)


Czy polecam te książki? TAK    Czy przeczytałabym je jeszcze raz? 2xTAK     Czy mam je w bibliotece? TAK
Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach.  Jeśli tu byłeś/byłaś proszę napisz kilka słów dla innych :):)

1 komentarz:

  1. Piękne książki! My już mamy "Słońce i księżyc" (upolowane w Biedronie), ale chętnie rozejrzę się też za innymi tytułami. :)

    OdpowiedzUsuń