sobota, 11 czerwca 2016

Pierwsza Noc Bibliotek 2016

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która w niecodzienny i niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki, jako najbardziej dostępne i otwarte instytucje kultury. W tym roku odbyła się już II edycja pod hasłem „WOLNO CZYTAĆ”. Wzięło w niej udział ponad 1000 bibliotek w całej Polsce. Celem przedsięwzięcia było pokazanie, że warto czytać.

W tę akcję wpisuje się również nasza szkoła i biblioteka, która zaprosiła na spotkanie uczniów klas od I-VI. "Noc detektywów" rozpoczęliśmy o godzinie 19.00. Swoją obecnością nasze spotkanie uświetniła pani dyrektor szkoły.

Noc rozpoczęła się od spotkania z zaproszonym gościem. Niestety chciał pozostać anonimowy więc nie ma tutaj zdjęć z tej części spotkania. Dotyczyło ono pracy detektywistycznej, szukania i wykrywania śladów osób podejrzanych. Była to lekcja bardzo interesująca i pouczająca. Każdy mógł sprawdzić na sobie jak to jest być podejrzanym. BARDZO DZIĘKUJEMY za obecność.
W kolejnej części spotkania uczniowie zapoznawali się z sylwetkami znanych detektywów: Szerloka Holmsa, Adriana Poirota, ojca Mateusza...i rozwiązywali quiz z zapamiętanych wiadomości. Kolejnym zadaniem było ułożenie opowiadania z wylosowanych kartek.
Nie mogło zabraknąć w taką noc również tworzenia portretu pamięciowego. Korzystając z darmowej strony internetowej mogliśmy się zmierzyć z własnymi pomysłami i interpretacją co kto rozumie pod pojęciem np. twarz owalna. Każda grupa dobierała kolejne elementy twarzy na podstawie otrzymanego opisu. Efekty były zaskakujące ;)
Później przyszedł czas na wspaniałą zabawę w detektywów. Cztery grupy musiały przejść przez 3 miejsca na podstawie otrzymanej mapy i wskazówek. Gra terenowa polegała na odszukaniu miejsca o nazwie biblos i theke - tam trzeba było znaleźć białą kopertę, która mówiła o kolejnym miejscu. Pytania okazały się bardzo łatwe i każda drużyna odnalazła czwarte miejsce czyli szatnię, w której siedział zamknięty pan Kassolik. Kierował wszystkie drużyny na salę gimnastyczną, gdzie w skrzyni z morderczymi przedmiotami czekały zagadki do rozwiązania. Nagrody tez były - cukierki:):):)
Na koniec każdy rozbił swój namiot:) i zaczęliśmy oglądać filmy: "Różowa Pantera" i "Willow". Niektórzy wytrwali do godziny 3 rano i obejrzeli oba.
Pobudka była po 7.00 rano i każdy obudził się z uśmiechem na twarzy. Domyślamy się, że było fajnie. Nam tez się podobało. Zapraszamy na kolejną noc już za rok. 
Organizatorzy: Agnieszka Szrubarz, Agnieszka Rzepka, Sabina Baran-Wloczek, Sebastian Kassolik. 
Poniżej duuuuuuużo zdjęć.


 Podobni??  :):)


Dobranoc :):):)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz