środa, 30 stycznia 2013

Piknik literacki

Dziś zaprosiłam do biblioteki gości specjalnych. Każdy, kto przyszedł mógł poczuć się wyjątkowo. Przy herbatce czytaliśmy książki, a ciasteczka osłodziły nam wszystkim smutny temat straty zwierzątka. Taki temat wybrałam na myśl przewodnią spotkania. Ktoś był dziś bardzo smutny z powodu odejścia bliskiego przyjaciela. Dlatego postanowiłam zająć się tematem uczuć dziecka w stosunku do swoich pupilków. Spotkanie rozpoczęliśmy poczęstunkiem i rozmową na temat ulubieńców i opieki nad nimi.Koleżanki z klasy czwartej przeczytały fragment książki "Zagubionej w śniegu".


Przygotowałam wystawkę dotyczącą pielęgnacji zwierząt i inne książeczki z bohaterami - zwierzątkami i oczywiście zachęcam do ich WYPOŻYCZANIA :):):)


Odsłuchaliśmy bajkę pod tytułem "Domek na drzewie" Marii Molickiej dzięki dobremu Duszkowi Biblioteki, który nam tę bajkę posłał. DZIĘKUJEMY :)Bajka bardzo się podobała, wszyscy słuchali z uwagą i wielkim zaciekawieniem. Nawet nikt nie zauważył szarej myszki bibliotecznej, która również pokazała się na chwilkę, aby posłuchać. 

Mam nadzieję, że spotkanie się podobało, że było ciekawie i smacznie. A żeby było tak następnym razem mile widziane WASZE pomysły, no i oczywiście ciasteczka ;)ZAPRASZAM na kolejne spotkanie literackie w następnym tygodniu. Wszyscy mile widziani. 
Pani Agnieszka
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz