wtorek, 28 lipca 2015

Weszłam do "Tuneli" niepewnie ale nie żałuję

Kiedyś pewna uczennica poleciła mi tę książkę, a gdy zobaczyłam "Tunele" Rodericka Gordon i Briana Williams na półce u nas w bibliotece miejskiej jako audiobook nie wahałam się ani chwili.
W ogóle ostatnio odkryłam w słuchaniu książek wiele korzyści i ta forma "czytania" bardzo mi odpowiada. Słucham i robię coś w międzyczasie - dwie pieczenie na jednym ogniu.
"Tunele" zaczęłam słuchać o 11 w nocy i nie był to zbyt dobry pomysł, bo atmosfera w książ

ce jest dość mroczna i tajemnicza a w dodatku upiorna muzyka przy rozdziałach sprawiała, że budziłam się w nocy ze strachem. Ale w dzień słuchając zagłębiałam się coraz bardziej w historię tuneli i mrocznego miasta. Historia podziemnych tuneli pod Londynem, o których nikt nie wie oprócz 3 osób jest naprawdę pasjonująca.
 Doktor Burrows mieszka wraz ze swą rodziną w podlondyńskim miasteczku Highfield. Jego syn Will podziela pasję ojca do wykopalisk. Pewnego dnia odkrywają zasypane metro, które tak do końca nie wiem czy jest metrem czy już jednym z tuneli. W tym samym czasie zupełnie gdzieś indziej jeden z pracowników firmy budowlanej sprawdza stary budynek przeznaczony do wyburzenia. Zszedł do piwnic i sprawdzając fundamenty odkrywa dziwne drzwi, a te otwierają przed nim ogromny tunel. Przez dziurkę w murze widzi dziwne postaci, jakby zombie. Ucieka ze strachem do domu. W krótkim czasie po tym on jak i jego rodzina zostają porwani...
Will wraz ze swoim kolegą Chesterem kopią w ziemi chcąc odkryć coś niesamowitego jak ojciec Willa. W tym samym czasie jego ojciec również odkrywa coś dziwnego w piwnicy w domu i znika nic nikomu nie mówiąc. Will odkrywa potajemne zejście z piwnicy do...nie wiadomo dokąd i również postanawia pójść za ojcem. Chester idzie razem z nim. Zaczyna się wędrówka po ciemnych tunelach pod Londynem, które zbudował ktoś w niewiadomym celu. Wkrótce docierają do domostw, w których jak się okazało ku wielkiemu zdziwieniu bohaterów - mieszkają ludzie!!!!!!!
Will i jego przyjaciel poznają tu przyjaciół ale i wrogów. Udaje mu się uciec ale musi wrócić. Pomaga mu jego brat. Razem uciekają przez styksami - policją z psami i meczetami oraz własną siostrą. Po co Will wraca? Czy tylko po ojca? Nie będę zdradzać szczegółów, bo książka jest naprawdę warta przeczytania.

Książka dla młodzieży, fantastyka. Wciągające wątki, cały czas niebezpieczne akcje, sceny na krawędziach urwisk. Podróż pełna tajemnic, a obraz tuneli długo pozostanie w pamięci.

"Tunele" ukazały się w kilku częściach. Audiobook dostępny jest w MPB w Łaziskach Górnych. Czas nagrania 2 części: 10 godzin 23 min, 4 godziny i 15 min. Wspaniała interpretacja Wojciecha Malajkata.

Czy polecam tą książkę? TAK      Czy mam je w bibliotece? TAK
Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? TAK

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach.  Jeśli tu byłeś/byłaś proszę napisz kilka słów dla innych :):)

4 komentarze:

 1. Też lubię od czasu do czasu posłuchać jakiejś książki. :) Przy dobrej lekturze nawet prasowanie jest miłe. A książkę będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam więc na stronę wolnelektury.pl jest tam sporo audiobooków. Dziękuję za komentarze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie. Czy w bibliotece jest tego książka, czy tylko audiobook?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tylko audiobook. Wersji papierowej nie było w księgarni

   Usuń