poniedziałek, 23 listopada 2015

Dzień Misia w bibliotece

Ze względu na sprawdzian 25 listopada to właśnie dziś obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole i bibliotece. Prawie każdy przyniósł ze sobą swojego misia, a były one przeróżne- małe i duże, brązowe i białe.
A jak to z tym pluszowym misiem było dowiecie się w następnym poście.:)

 Przypomnieliśmy sobie również misiów - bohaterów różnych bajek bajek, a na koniec losowaliśmy pytania. Każda drużyna miała tyle samo poprawnych odpowiedzi. BRAWO!!!
A czy pamiętacie bajkę "Miś Colargol"?

Przy pomocy prezentacji poznaliśmy zwyczaje i środowisko życia prawdziwych niedźwiedzi, które nie są aż takie łagodne jak nasze pluszaki.
Kilka ciekawostek:
1. Miś polarny jest największym żyjącym obecnie gatunkiem niedźwiedzia.
2. Futro misia polarnego nie jest wcale białe, jest ciemne. Kolor biały powstaje z odbitych promieni słonecznych w śniegu.
3. Groźną odmianą niedźwiedzi brunatnych jest niedźwiedź grizli. Charakteryzuje go garb.
4. Misie koala i misie panda objęte są całkowitą ochroną.
5. Miś panda je na dobę 38 kg liści bambusowych!!!!!!!!!!!!Za pomocą centymetra krawieckiego mierzyliśmy misie - te największe i te najmniejsze. Największy miś chłopców mierzył 104 cm - miś Igora z IIb, a dziewczyn 117 cm - miś Marysi z IIIb. Najmniejszy miś mierzył 14 cm - miś Kuby z IIIb. Gratulujemy!!!!!

 Pani pedagog i samorząd uczniowski przeprowadzili konkurs na miss i mistera spośród misiów. Były nagrody (słodkie) :):):)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz