środa, 5 października 2016

Papierowe zwierzaki w 3D-piknik literacki

Witam po dość długiej przerwie na spotkaniu przy herbatce. Własnie się skończyło, a my wciąż siedzimy w bibliotece i pracujemy na stronie z papierowymi ludzikami...
Ale może po kolei...

Witamy serdecznie nowe osoby i mamy nadzieję, że będzie się Wam podobało:) Po słodkim poczęstunku pogadaliśmy o naszych zwierzętach domowych i o tych, które przyniesiemy do szkoły na Dzień Zwierzątka.
Jednak największą atrakcją dzisiejszego dnia było tworzenie własnych zwierząt (i nie tylko) w programie 3D. Po raz poerwszy pokazałam ją mojej klasie na lekcji informatyki jako ciekawostkę. I nastąpił istny bum - projektowali, drukowali i składali po kilka różnych ludzików. Pomyślałam, że pokażę ją innym, a pytań jak nazywa się ta strona nie ma końca więc opiszę krótko tą stronę, a resztę zostawiam Wam do obejrzenia, gdyż jest ona bardzo prosta w obsłudze.
Wchodzimy na: www.papercritters.com 
1. Naciskamy pole toy creator
2. Pojawia się strona gotowa do pracy.
3. Elementy po prawej stronie chwytamy i upuszczamy na białą sylwetkę naszego ludzika.
4. Mamy do wyboru body color=kolor całego ciała; stencils= różne motywy; L,S,XL = rozmiar motywu; color=kolor danego motywu
5. Z lewej strony mamy w pionie wyszczególnione boki, tył, przód i górę ludzika.
6. Gdy już wykonamy pracę możemy ją podejrzeć PREVIEW = obraz w 3D
7. Jeśli mamy dostęp do drukarski możemy ludzika wydrukować PRINT, wyciąć i skleić jak na zdjęciu obok.
 W tym programie możemy zrobić żołnierzy i każde inne dowolne ludki. My na zajęciach z okazji miesiąca dobroci dla zwierząt robiliśmy ludziki-zwierzątka. A oto efekty naszej pracy:)
Świetna zabawa:) Naprawdę zachęcam do rozwijania wyobraźnie przestrzennej w ten oto sposób.


2 komentarze: