czwartek, 8 czerwca 2017

Noc Bibliotek - relacja

III już wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w naszej szkole 9 czerwca 2017 r. 
W całej Polsce wzięło udział ponad 1300 bibliotek. Pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza" przeprowadziliśmy kilka atrakcji.

Zaczęliśmy o godzinie 18.00 krótkim przywitaniem uczestników przez panią dyrektor oraz poinformowaniem o przebiegu Nocy. Następnie w grupach udaliśmy się poszczególnych sal, w których odbywały się różne zajęcia o motywach baśniowych i bajkowych.
W pierwszej sali pani Sabina czuwała nad ułożeniem i napisaniem nowej baśni na podstawie przygotowanych obrazków. Każda grupa stworzyła oryginalną opowieść i bardzo pięknie ją zilustrowała.
W drugiej sali pani Agnieszka Rzepka prowadziła zabawę w Kalambury. Trzeba było pokazać np. "zatrute jabłko", "ziarna magicznej fasoli", "nos Pinokia", czy "babcię Czerwonego Kapturka". Tak więc zadania proste nie były, ale na pewno była przy tym świetna zabawa.


W ostatniej sali pani Agnieszka Szrubarz tworzyła wraz z uczniami nowe szaty dla cesarza lub cesarzowej z folii bąbelkowej, wstążek i innych elementów. Po przeczytaniu baśni każda grupa wybrała swojego cesarza lub cesarzową i próbowała stworzyć coś oryginalnego.

Następnie cztery grupy wyruszyły zdobywać kolejne punkty na trasie bajkowej gry terenowej. Każda grupa rozwiązywała krzyżówkę, przypinała ogon Kłapouchemu, szukała gwiezdnego pyłu i przebierała groch od manny. Na stacji Kota w Butach odbył się bieg na czas w butach Kota w Butach czyli w za dużych kaloszach. Wszyscy wzięli w nim udział :)


Po atrakcjach w szkole przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie każdy powoli przygotował się do snu oraz do prelekcji bajek i baśni. Oglądaliśmy m.in. "Strażników marzeń".

Otrzymaliśmy dużo pozytywnych podziękowań i komentarzy, za które dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok :)


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz