czwartek, 19 października 2017

O Lassie

Dziś na pikniku literackim omawialiśmy sytuację zwierząt domowych. A to racji tego, że Październik jest Miesiącem dobroci dla Zwierząt. Fajnie się złożyło, gdyż realizując projekt Czarowanie Przez Czytanie przy okazji omówiliśmy książkę "Lessi wróć" i zwróciliśmy większą uwagę na zwierzęta.

Każdy z nas myślę słyszał o mądrym psie Lassie, który został sprzedany. Joe - właściciel psa jak i Lassie nigdy się z tym nie pogodzili. Lassie pokonał setki kilometrów, żeby wrócić do domu z miejsca, które mu zupełnie nie pasowało. Zresztą tęsknił za Joe. Przez 4 lata punktualnie przychodził po niego do szkoły, gdzie przy bramie czekał na Joe'go.
Smutna z początku historia kończy się szczęśliwie.

Temat zwierząt i Lessiego nie skończył się na jednym spotkaniu. W naszej szkole organizujemy co roku Dzień Zwierzaka i z tej okazji w tym roku zagościł u nas wyjątkowy pies Argo. Dzięki niemu i jego właścicielce - pani Magdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat życia i zachowania tych zwierząt.
Tym samym upewniliśmy się, że informacje zawarte w książce są prawdziwe co do życia psa i przyjacielskiego nastawienia do człowieka.

Podjęliśmy próbę złożenia z kół origami pieska. Poniżej nasze prace.
1 komentarz: