poniedziałek, 9 maja 2016

Historia Titanica

Witamy wszystkich na naszym kolejnym spotkaniu z serii Czytam Sobie. Dziś opowiemy Wam o historii najsłynniejszego statku - o Titanicu.

 
A wykorzystaliśmy i przeczytaliśmy całą książkę ze wspomnianej serii pod tytułem "Historia pewnego statku: o rejsie Titanica".
Titanic był zbudowany w ciągu jednego roku. Zaczęto jego budowę w roku 1911. Jakie to smutne, gdy pomyślimy, że zatonął w przeciągu 2 godzin !!!
W książce opowiedziana jest historia małej Ewy, która płynęła razem z rodzicami. Jej tata w Ameryce miał dostać lepszą pracę. Niestety nie przeżył tej katastrofy. Mama i Ewa patrzyły z szalupy jak statek tonie i razem z nim wszyscy inni...

Titanic był wtedy największym statkiem na świecie. Wypłynął w trasę w Anglii do Ameryki - do Nowego Yorku, do którego nigdy nie dopłynął.

Zginęło 1500 osób, 750 przeżyło. W trakcie akcji ratunkowej okazało się, że statek miał zbyt mało szalup ratunkowych. Dodatkowo pasażerowie nie wierzyli, że statek zatonie i nie wsiadali do szalup, które odpływały do połowy puste.

W trakcie tonięcia niektórzy grali w karty, wychodzili na kolację, grała orkiestra i nawet nie wiedzieli co się dzieje.


Statek nabierał coraz szybciej i coraz więcej wody. Dziura była zbyt duża. Katastrofa była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem.
Oglądaliśmy sporo zdjęć dostępnych w internecie oraz w czasopismach. Wszyscy byliśmy zdziwieni, że taki kolos spoczywa teraz na dnie Oceanu.
Na koniec zrobiliśmy łódki, które miały przedstawiać nasz Titanic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz