poniedziałek, 23 maja 2016

Noc bibliotek 2016 r.

W tym roku impreza ta odbywa się pod hasłem "Wolno czytać". Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte dla wszystkich instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, z których zasobów warto korzystać. 
Dla bibliotek oraz dla nas - bibliotekarzy to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania zbiorów, do pokazania, że z książką też może być fajnie, a dla WAS-czytelnicy myślę, że super spędzony czas w sposób niestandardowy, w których punktem wyjścia jest książka.
Nasza szkolna biblioteka też bierze udział w tej akcji, do której zgłosiło się już 840 bibliotek różnego typu.
Co? Gdzie? Jak? I kiedy?

1. Ponieważ jest bardzo dużo chętnych, a lista osób jest ograniczona musimy przeprowadzić pewną selekcję. Musicie pamiętać o tym, że ta akcja ma związek przede wszystkim z KSIĄŻKĄ, a nie ze spaniem w szkole, dlatego też:
--- W akcji mogą wziąć udział przede wszystkim ci uczniowie, którzy do końca maja od początku roku wypożyczyli najwięcej książek;
--- na drugim miejscu są ci uczniowie, którzy angażują się w bibliotece w różny sposób: uczestniczą w konkursach, piknikach literackich, pomagają w różny sposób itp.;
---będą brane pod uwagę punkty z zachowania oraz liczba uwag;
---w razie braku chętnych w punkcie 1 i 2 organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zorganizowania dodatkowych eliminacji w postaci konkursu.

2. Motyw przewodni imprezy to książki detektywistyczne. Prosimy o przeczytanie wybranej książki o tej tematyce z własnych zbiorów lub z biblioteki. O jakich tytułach mówimy? Na przykład: książki Z. Nienackiego, książki J. Chmielewskiej, "Scooby-Doo", "Detektyw Pozytywka", "Detektyw Kwiatkowski", "Detektywi z Dalslandu", "Klub detektywów Huragan", "Szybki Jack i krwawy gabinet", Jo Nesbo dla młodzieży, np. "Doktor Proktor i wanna czasu". Oczywiście to są przykładowe tytuły. Wybór jest dowolny.
3. Miejsce i czas - ponieważ w 3 czerwca mamy festyn w szkole więc u nas noc bibliotek jest przesunięta na 10 czerwca 2016 r. Starujemy w szkole o godzinie 19.00.
4. Co się będzie działo? Przygotowane będą różne zagadki kryminalistyczne, zabawy o tym charakterze oraz pewna niespodzianka - zaproszony gość. Jednakże nie będziemy zdradzać więcej szczegółów.
5. Co trzeba zabrać? Dobry humor:), śpiwory, jedzenie i picie
6. Szczegóły i zapisy: u p. Agnieszki Szrubarz i u p. Agnieszki Rzepka.
7. Organizatorzy: p. Agnieszka Szrubarz, p. Agnieszka Rzepka, p. Sabina Baran-Wloczek i p. Sebastian Kassolik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz