niedziela, 8 marca 2015

Książki dla dziewczyn na Dzień Kobiet

Nie umiałam oprzeć się pokusie opublikowania tych trzech zdjęć znalezionych w internecie. To tak z okazji Dnia Kobiet dla WSZYSTKICH CZYTELNICZEK naszej szkolnej biblioteki:).      O fajnych  książkach na samym dole.Znalezione obrazy dla zapytania książki dla dziewczyn

A teraz kilka słów o ciekawych książkach, które znalazłam na półce w Empiku (uwielbiam tam chodzić), i które mogę Wam polecić do czytania lub na prezent. 

Okładka książki Diamentowe dziewczyny"Diamentowe dziewczyny" - cztery, każda z nich ma innego ojca. Tylko mama mieszka z nimi i spodziewa się kolejnego dziecka. Tym razem na pewno będzie to chłopiec. Pora przeprowadzić się do większego domu, przeciwko czemu zwłaszcza starsze dziewczęta się buntują. Kiedy jednak nadchodzi ten moment, okazuje się, że każda z nich ma swoje ważne życiowe sprawy, a mama właśnie niespodziewanie wcześniej zaczyna rodzić. Tylko najmłodsza jest przy mamie i poznaje jej wielki sekret.

Okładka książki Eliksir Przygód"Eliksir przygód" to kolejna książka B. Ostrowickiej - znanej pisarki dla młodzieży. Młodzi bohaterowie spotykają w ruinach zamku nową koleżankę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale dziewczynka ta urodziła się w... XVII wieku i dziwnym zrządzeniem losu przeniosła się w nasze czasy. Poznaje współczesny świat, poznaje nowych przyjaciół, przeżywa wiele fantastycznych przygód, a w ślad za nią przez wieki podąża tajemniczy człowiek z blizną...

Znalezione obrazy dla zapytania książki dla dziewczyn
I ostatnia pozycja książkowa o jakiej chcę powiedzieć i zwrócić uwagę, to "Dziewczyny z Powstania". Zaintrygowała mnie uroda dziewczyny na okładce, jej spokój, a przecież wiemy jak wyglądało Powstanie '44 r. i wojna.

Te opisane historie wydarzyły się naprawdę. I to jest takie smutne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz