środa, 30 grudnia 2015

"Pojedynek" z serii Magiczne Drzewo

Każdy zna serię Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki, a na pewno każdy o niej słyszał. W czwartej części "Pojedynek" grupa przyjaciół stoczy pojedynek z potężnymi mocami Kukiego. Kukiego? Tak, a raczej jego klona. Kuki zostaje przymusowo wysłany na obóz szachowy nad morze. Nie jest z tego powodu zbyt szczęśliwy, gdyż zostawia przyjaciół i psa Budynia. Jak się okazuje Blubek i Gabi dołączają do niego ku wielkiej radości całej trójki.
Nic nie zapowiadało szczególnych wydarzeń do czasu, gdy jeden z chłopców całkiem przypadkowo i nieświadomie wyczarował wiatr w jadalni. Kuki, Gabi i Blubek od razu poznali, że to nie jest zwyczajny wiatr i zaczęli szukać źródła czarów. Okazały się nimi drewniane figurki szachowe.
Przyjaciele chcieli wrócić do domu. Kuki więc chciał wyczarować coś w tym celu. Ponieważ cały czas był obserwowany przez wychowawczynię postanowił wyczarować swojego klona, który go będzie zastępować w pensjonacie, gdy on w tym czasie zajmie się czarowaniem. Kuki nie wiedział jednego - że czary z czarnych figur sprowadzały zło, a klon właśnie z takiej figury powstał...

Najbardziej podobał mi się fragment, gdy na wyspie zostali oni oraz Nikodem i Zula. Zula była najbardziej irytująca i krnąbrna. Kiedy cała trójka postanowiła wyznać prawdę, Zula zaczęła się śmiać i powiedziała, że w to wszystko nie wierzy, ..."I co? I zaraz powiecie, że tu przyleci Harry Potter na odkurzaczu?"

Wartka akcja książki sprawia, że na pewno się nie znudzimy. Ciągle zmieniające się miejsca, przedmioty, ludzie zapewniają dużą dozę rozrywki, a czasem i humoru.
Obrazy migoczą i przelatują przez naszą wyobraźnię bardzo szybko, jak w grze komputerowej.
Każdą z części Magicznego Drzewa można przeczytać niezależnie, nie znając innych części.

Pamiętajcie, że film na podstawie opowieści Magicznego Drzewa dostał nagrodę Emmy - telewizyjnego Oskara - za wyobraźnię, mądrość i humor.

Czy polecam tą książkę? TAK TAK TAK      Czy mam ją w bibliotece? TAK
Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? TAK

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach. Wiem, że uczniowie, którzy czytali tę książkę bardzo im się podobała. Napiszcie proszę kilka słów dla innych :):)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz