wtorek, 11 sierpnia 2015

"Większy kawałek świata" Joanna Chmielewska

Joanna Chmielewska. Zakochałam się w tej pisarce. Zamierzam przeczytać jak najwięcej z jej dorobku. Te książki to świetny sposób na zapomnienie o kłopotach i końcu zbliżającego się urlopu.
Książka, którą właśnie skończyłam czytać "Większy kawałek świata",  to kontynuacja życia Tereski i Okrętki. Tym razem przyjaciółki NA WAKACJE wybierają się na Mazury i składanym kajakiem przemierzają jeziora, koczując w różnych miejscach. Tereska stwierdza, że kajakiem zwiedzą większy kawałek świata niż innym środkiem lokomocji. Okrętka natomiast chciałaby spędzić te wakacje beż żadnych kryminalistycznych przygód ale jak wiemy z Tereską nie ma takiej opcji.:)

Dziewczyny wieczorami ustawiały sobie prowizoryczną kuchnię ze znajdujących się kamieni.W nocy za każdym razem ktoś te kamienie rozwalał. Tereska miała tego dość i OCZYWIŚCIE musiała się dowiedzieć kto ku WIELKIEMU PRZERAŻENIU Okrętki.

Pikanterii nadawało przypadkowe towarzystwo Robina, w którym OCZYWIŚCIE TERESKA SIĘ NIE ZAKOCHAŁA:):):)  Robin bardzo jej imponował, był dżentelmenem w każdym calu i w dodatku bardzo inteligentnym. Tereska również nie była mu obojętna.
Dziewczyny pomagają rozwiązać zagadkę i złapać złodziei, którzy pod kamieniami szukali...no własnie czego? Tego nie zdradzę.
Po powrocie do domu przyjaciółki wybiorą się na raki ale to już inna historia w kolejnej części "Ślepe szczęście".

Czy polecam tą książkę? TAK TAK TAK      Czy mam je w bibliotece? NIE
Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? TAK

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach.  Jeśli tu byłeś/byłaś proszę napisz kilka słów dla innych :):)

1 komentarz:

  1. Ja jestem zakochana w tej autorce od lat. Bardzo żałuję, że jej już nie ma wśród nas i że już nic nowego nie wyjdzie spod jej pióra. Też polecam tę książkę i w sumie wszystkie inne również. :)

    OdpowiedzUsuń